Dnia 2024-04-13 12:00 miało miejsce spotkanie pomiędzy Atletico Madrid oraz Girona: wynik końcowy 3-1

W ostatniej kolejce La Ligi, Atletico Madrid podejmowało drużynę Girona w meczu pełnym emocji i zwrotów akcji. Spotkanie, które odbyło się dwa dni temu, zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Mimo trudnego starcia, piłkarze Atletico zdołali zdobyć dwie bramki już w pierwszej połowie, co zapewniło im cenną przewagę przed przerwą. Jak potoczyła się druga połowa? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie poniżej!

Mecz pomiędzy Atletico Madrid a Girona

W niedzielne popołudnie na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się emocjonujący mecz ligowy pomiędzy drużynami Atletico Madrid i Girona. Spotkanie to było częścią 31. kolejki La Liga, które zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy.

Relacja z meczu:

Początek starcia okazał się niezwykle dynamiczny. Już w 4. minucie po rozpoczęciu spotkania, Yan Couto z Girony wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie gościom 0-1. Atletico Madrid szybko zareagowało, a w 34. minucie Antoine Griezmann wyrównał stan meczu na 1-1. Na chwilę przed przerwą, w 45. minucie, Ángel Correa strzelił gola na 2-1 dla Atletico, wykorzystując asystę Álvaro Moraty.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. W 50. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Antoine Griezmann, ustalając wynik na korzyść Atletico Madrid na 3-1.

Emocje na boisku przeplatały się z ostrożnością, czego dowodem były żółte kartki dla obu drużyn. W barwach gospodarzy kartki zobaczyli Saúl Ñíguez (25'), Ángel Correa (35') oraz Marcos Llorente (90'). Natomiast w ekipie Girony karciarze byli Yangel Herrera (32') oraz Yan Couto (70').

W drugiej połowie nie padły żadne czerwone kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu zespołów.

Po tym zwycięstwie, Atletico Madrid patrzy teraz w przyszłość, przygotowując się do kolejnych starć. Ich najbliżsi przeciwnicy to Borussia Dortmund, Alaves i Athletic Club. Z kolei drużyna Girony w nadchodzących meczach zmierzy się z Cadiz, Las Palmas oraz potężnym Barceloną, co zapowiada kolejne emocjonujące spotkania w hiszpańskiej La Liga.