Mecz Alaves - Atletico Madrid zakończony wynikiem 2-0 dnia 2024-04-21 16:30 na stadionie Estadio de Mendizorroza

Wczoraj, 21 kwietnia 2024 roku, na Estadio de Mendizorroza odbył się mecz pomiędzy drużynami Alaves i Atletico Madrid w ramach 32. kolejki La Liga. Drużyna z Alaves zaskoczyła faworyzowanych rywali, pokonując ich rezultatem 2-0. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie, utrzymując je do końcowego gwizdka sędziego.

La Liga: Alaves vs Atletico Madrid - Mecz z 21 kwietnia 2024

Wczoraj na Estadio de Mendizorroza odbyło się pełne emocji starcie pomiędzy drużynami Alaves i Atletico Madrid. Mecz ten był jednym z emocjonujących spotkań 32. kolejki La Liga. Sędzią głównym tego widowiska był Jesus Gil Manzano z Hiszpanii.

Spotkanie zaczęło się intensywnie, a już w 15. minucie C. Benavídez z Alaves otworzył wynik meczu, wykorzystując świetną asystę od Kike García. Gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie do przerwy, kiedy to wynosiło 1-0.

Druga połowa także była pełna akcji i emocji. Ostatecznie, w doliczonym czasie gry, Luis Rioja podwyższył wynik na 2-0, asystując Carlosowi Vicente. Alaves zapewniło sobie ważne zwycięstwo na swoim terenie.

Obie drużyny zaprezentowały się z determinacją, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Gospodarze otrzymali kartki kolejno: Jon Guridi, Javi López, Abdelkabir Abqar, Carlos Benavídez oraz Rafa Marín. Z kolei zawodnicy Atletico Madrid ukarani zostali żółtymi kartkami: Ángel Correa, César Azpilicueta oraz Stefan Savić.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, choć nie brakowało momentów napięcia i ostrej rywalizacji. Ostatecznie Alaves zwyciężyło 2-0 nad Atletico Madrid, co daje im ważne punkty w walce o ligowe trofea.

Po takim zwycięstwie, Alaves ma przed sobą kolejne trudne spotkania z drużynami jak Celta Vigo, Valencia i Girona. Z kolei Atletico Madrid zmierzy się z takimi rywalami jak Athletic Club, Mallorca oraz ponownie Celta Vigo.