Spotkanie Atletico Madrid kontra Valencia zakończone wynikiem 2-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Atletico Madrid i Valencia zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie to odbyło się w ramach 22. kolejki La Liga na Estádio Cívitas Metropolitano. Wynik na przerwę to 1-0.

Relacja z przebiegu meczu:

Estádio Cívitas Metropolitano zapełniło się po brzegi na ten wyjątkowy mecz pomiędzy Atletico Madrid a Valencią. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka.

Po wyrównanej pierwszej połowie, to gospodarze wyszli na prowadzenie dokładnie w doliczonym czasie pierwszej połowy. Samuel Lino strzelił bramkę na wagę prowadzenia, po asyście od Antoine'a Griezmanna. Valencia starała się odrobić straty, ale defensywa Atletico była niezwykle skuteczna.

Druga połowa rozpoczęła się gorąco, a piłkarze Atletico zdecydowanie przejęli inicjatywę. Memphis Depay podwyższył prowadzenie gospodarzy w 57. minucie po doskonałym podaniu Nahuela Moliny. Valencia próbowała odwrócić losy meczu, ale nie potrafiła pokonać defensywy swoich rywali.

Nahuel Molina został ukarany żółtą kartką w 49. minucie, a Saúl Ñíguez dołączył do niego w 83. minucie. Obie drużyny grały bardzo ambitnie, co prowadziło do kilku ostro sędziowanych sytuacji.

Ostatecznie to Atletico Madrid odniosło zwycięstwo 2-0 nad Valencią, co cieszyło zarówno zawodników, jak i kibiców. Niewątpliwie był to pełen emocji i niezapomniany wieczór na Estádio Cívitas Metropolitano.

Kolejne mecze dla Atletico Madrid to starcia z Rayo Vallecano, Realem Madryt i Athletic Club. Natomiast Valencię czekają spotkania z Almerią i Las Palmas.