Dnia 2023-12-10 13:00 na obiekcie Estádio Cívitas Metropolitano miał miejsce mecz Atletico Madrid - Almeria zakończony wynikiem 2-1

W niedzielnym starciu w ramach 16. kolejki La Liga, drużyna Atletico Madrid pokonała Almerię 2-1. Mecz odbył się na Estádio Cívitas Metropolitano o godzinie 13:00. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Atletico 2-0. Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wysoki poziom gry, co sprawiło, że widowisko było emocjonujące i niezwykle wyrównane.

Mecz pomiędzy Atletico Madrid a Almeria

Dnia 10 grudnia 2023 o godzinie 13:00 na Estádio Cívitas Metropolitano odbył się mecz pomiędzy drużynami Atletico Madrid, jako gospodarz, a Almeria. Spotkanie to miało miejsce w ramach 16. kolejki La Liga.

Sędzią głównym tego starcia był Ricardo De Burgos Bengoetxea z Hiszpanii.

Relacja z meczu

Zaczęło się od świetnego starcia, które od pierwszej minuty wypełnione było niesamowitą energią. Atletico Madrid rozpoczęło mecz z determinacją, a ich wysiłki szybko zostały wynagrodzone, gdy Álvaro Morata wpakował piłkę do bramki rywali w 17. minucie. Asystę zanotował Antoine Griezmann, co tylko podkręciło emocje na stadionie Estádio Cívitas Metropolitano.

Atletico Madrid nie zwalniało tempa i już pięć minut później Ángel Correa podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2-0, z asystą od Marcosa Llorente. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły do walki.

W drugiej połowie, Almeria zdołała zmobilizować swoje siły i w 62. minucie Leo Baptistao zdobył bramkę dla gości, zmniejszając różnicę na 2-1. Gra toczyła się z dużym zaangażowaniem z obu stron, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Atletico Madrid, dając im cenne trzy punkty w walce o tytuł La Liga. Warto zauważyć, że jedna żółta kartka została pokazana zawodnikowi Atletico, Koke, w ostatnich minutach meczu. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co z pewnością zadowoliło fanów piłki nożnej.

Następne spotkania dla Atletico Madrid to starcia z Lazio, Athletic Club oraz Getafe, natomiast Almeria zmierzy się z Mallorcą, Barceloną oraz Osasuną.