Atletico Madrid vs Celta Vigo, wynik meczu: 1-0

Zacięte spotkanie na Estádio Cívitas Metropolitano przyniosło emocjonujące chwile w 35 kolejce La Liga, gdzie Atletico Madrid zmierzyło się z Celtą Vigo. Mimo że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to druga połowa przyniosła decydujące rozstrzygnięcie. Jedyna bramka padła na korzyść gospodarzy, co pozwoliło Atletico Madrid zgarnąć trzy punkty w tej ważnej fazie rozgrywek. Mecz odbył się w sobotę, 12 maja 2024 roku, przyciągając liczne tłumy na trybuny stadionu w Madrycie.

Relacja z meczu

Spotkanie pomiędzy Atletico Madrid a Celtą Vigo odbyło się wczoraj na Estádio Cívitas Metropolitano. Mecz należał do 35. kolejki La Liga. Na murawie stanęły dwie drużyny gotowe walczyć o cenne punkty. Sędzią głównym tego starcia był Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii.

Po pierwszej połowie wynik na tablicy świetlnej nie uległ zmianie - 0-0. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, ale bramki nie padły do przerwy.

W drugiej połowie emocje na trybunach zaczęły narastać. W 72. minucie Axel Witsel otrzymał żółtą kartkę po faulu na jednym z zawodników Celtы Vigo. Atmosfera robiła się coraz gęstsza.

Ostatecznie rozstrzygnięcie nastąpiło w 84. minucie spotkania. R. De Paul zdobył bramkę dla Atletico Madrid po asyście innego zawodnika, zapewniając swojej drużynie cenne trzy punkty. Trybuny eksplodowały radością, a piłkarze cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy. Po meczu żółtą kartkę otrzymał także Carl Starfelt z Celtы Vigo, potwierdzając, że starcie było pełne napięcia i walki.

Atletico Madrid kontynuuje zmagania w La Liga, gdzie ich kolejnymi przeciwnikami będą Getafe, Osasuna oraz Real Sociedad. Z kolei Celta Vigo zmierzy się z Athletic Club, Granada CF oraz Valencia, próbując odnaleźć swoją drogę do sukcesu w kolejnych meczach.